• História CVČ

1.1.2004

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky vydalo rozhodnutie o zaradení Centra voľného času Slniečko do siete škôl a školských zariadení. Zriaďovateľ - obec Veľké Zálužie, tým vytvára podmienky pre neformálne vzdelávanie, výchovnú, záujmovú a rekreačnú činnosť detí, mládeže a ich rodičov. Vedúci krúžkov pripravujú pre deti a mládež zaujímavú náplň (karate, folklórny súbor, výtvarná výchova, batikovanie, futbal, hra na klavír, hra na dychový nástroj a iné). Okrem záujmových útvarov s pravidelnou celoročnou činnosťou sú to aj krátkodobé alebo jednorazové podujatia. Podarilo sa vybudovať pestrú ponuku, ktorá obohacuje spoločenský, kultúrny a športový život v obci. Najviac záujmu si získali Mesiac úcty k starším, oslava sv. Mikuláša, Deň matiek, stavanie mája, Deň detí, Petro-pavlovský jarmok, Ujlacké slávnosti.

leto 2011

Po rozsiahlej rekonštrukcii vnútorných priestorov a vynovení fasády a okolia získalo CVČ ešte viac možností prilákať k pravidelnej záujmovej činnosti čo najviac detí a mladých ľudí.  Výrazne   Výraz  Výrazne sa mení ponuka krúžkov pre deti, začína sa rozvíjať klubová činnosť nízkoprahového centra.